GN 2/2021 Archiwum

Paradyż ma nowego rektora

Seminarium duchownym pokieruje ks. Dariusz Mazurkiewicz.

Mszą św. pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego zakończył się rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Pasterz diecezji na początku Mszy św. zacytował fragment Księgi Koheleta: „Wszystko ma swój czas”.

- Jest też czas podziękowania za rok akademicki, za ten czas wielkiego wysiłku, trudu duchowego i intelektualnego, a także pracy nas sobą - mówił bp Lityński. - W ramach wspólnotowej modlitwy chcemy prosić o błogosławieństwo na ten czas wakacji, który oprócz wypoczynku będzie bardzo intensywny dla wielu z nas - dodał.

Podczas wakacji klerycy - w zależności od stopnia formacji - posługują na pielgrzymkach, rekolekcjach, koloniach, obozach, a także w hospicjum.

Msza św. była też okazją do dziękczynienia za posługę dotychczasowego rektora.

- Ten czas daje nam także sposobność zobaczenia, że na życie tego domu również wpływają konkretni ludzie, którzy mają w niego swój wielki wkład. Chciałbym podziękować ks. rektorowi Pawłowi Łobaczewskiemu za jego trud, wysiłek i pracę, która służyła dobru tego domu. Dziękuję mu także za otwartość i chęć podjęcia nowych wyzwań - mówił biskup.

- Ta chwila daje również okazję, żeby zauważyć nowego rektora - ks. Dariusza Mazurkiewicza. Chcę mu życzyć błogosławieństwa Bożego i opieki Pani Paradyskiej w nowym miejscu oraz w nowej, jakże odpowiedzialnej roli - powiedział bp Lityński..

Ks. dr Dariusz Mazurkiewicz urodził się się w 1972 roku. Pochodzi z parafii pw. MB Różańcowej w Gorzowie Wlkp. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1998 roku. Dotychczas mieszkał w Gorzowie Wlkp. i pracował w sądzie biskupim jako obrońca węzła i rzecznik sprawiedliwości. Był także wykładowcą prawa kanonicznego w paradyskim seminarium, a także duszpasterzem prawników.

Ks. dr Paweł Łobaczewski został proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Rektorem paradyskiego seminarium był od 2013 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama