Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dni skupienia w Raju przejdź do galerii

85 katechetów z diecezji uczestniczyło w trzydniowych rekolekcjach, które odbyły się, od 24 do 26 czerwca, w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie - Paradyżu. Dni skupienia poprowadził o. Michał Legan OSPPE, paulin z Częstochowy.

-To jest czwarta seria rekolekcji, które głoszę dla katechetów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. To dla mnie wielka radość, bo przez ten czas udało mi się spotkać chyba wszystkich katechetów z tej diecezji. Motywem przewodnim naszych spotkań jest temat miłosiernego ojca i jego dwóch marnotrawnych synów. Rozważamy tę przypowieść, odwołując się do naszego doświadczenia Pana Boga, do naszej bliskiej, osobistej relacji z Nim. Poznajemy Boga jako Miłosiernego Tatę, a odrzucamy Jego nieprawdziwy obraz jako prokuratora czy sędziego, który liczy nasze grzechy - tłumaczy o. Michał Legan OSPPE.

- Pan Jezus do nikogo nie mówi: „musisz” lub „powinieneś być taki czy inny”, ale zawsze mówi: „jeśli chcesz, to pójdź za mną”. Dobrym katechetą jest się wtedy, kiedy ma się dobrą relację z Chrystusem, dlatego rolą kapłana rekolekcjonisty jest zachęcić uczestników do bliższego spotkania z Jezusem - dodaje rekolekcjonista.

Wakacyjne dni skupienia to dla katechetów czas refleksji i modlitwy we wspólnocie oraz podsumowania rocznej pracy, a także możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną na przyszły rok.

- To moje pierwsze rekolekcje, bo uczę religii od roku. Dni skupienia to dla mnie piękny i wartościowy czas. Konferencje są ciekawe, jest też czas na modlitwę i wymianę doświadczeń. Podczas tych rekolekcji modlę się o odwagę w głoszeniu słowa Bożego podczas pracy z dziećmi i młodzieżą - mówi Daria Łazan z Pławia.

- Jestem katechetą od 16 lat. W tej pracy, oprócz przygotowania metodycznego, bardzo istotna jest relacja z Panem Bogiem. Paradyż to szczególne miejsce, gdzie mówi się stop zabieganiu. Podczas tych rekolekcji, zostawia się pracę i miniony rok szkolny i można się skupić na więzi z Bogiem - dodaje Mariusz Kruszakin z Gorzowa Wlkp.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama