Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wicepremier czeka na wyniki

Rada Dialogu Społecznego dyskutuje o perspektywach wydobycia miedzi w regionie.

Dziś w Zielonej Górze obraduje Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego. Głównym celem spotkania jest budowa kopalni miedzi w województwie lubuskim.

Bierze w niej udział m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, minister Elżbieta Rafalska, przewodniczący Solidarności Piotr Duda, wojewoda Władysław Dajczak, parlamentarzyści, marszałek województwa Elżbieta Polak oraz przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim - Maciej Jankowski.

Wicepremier, zapytany o datę uruchomienia złóż miedzi w naszym regionie, odpowiedział: – Zanim złoża miedzi uda się uruchomić, trzeba bardzo dokładnie zbadać zasoby geologiczne. I temu służy proces koncesjonowania, a następnie eksploracji. W związku z tym dzisiaj jest trochę za wcześnie, żeby stwierdzić, gdzie są złoża miedzi wystarczająco opłacalne, żeby koncesjonariusze mogli podjąć ten drugi najważniejszy krok. Dużo zależy od tego, co i na jakiej głębokości leży w ziemi. Poczekajmy więc na to, jakie będą ostateczne wyniki tych badań geologicznych.

W dyskusji na temat perspektywy wydobycia lubuskich złóż miedzi udział biorą przedstawiciele Miedzi Copper i KGHM, które rywalizują o prawo do wydobycia tego surowca w regionie.

Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego powstały w grudniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama