Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pielgrzymkowe "last minute"

Czas wakacji to czas odpoczynku, ale też wyzwań. Oni 2 lipca wyruszają na Jasną Górę. Też idziesz?

– Pielgrzymka jest organizowana przez duszpasterstwo rolników. Oczywiście w pierwszym rzędzie adresowana jest właśnie do rolników, ale nie tylko. Nie zamykamy się na nikogo. Każdy niezależnie, czy jest mieszkańcem miasta, czy wsi, może w niej udział. Najważniejsze, żeby miał czas i chęć, żeby z nami iść na Jasną Górę – wyjaśnia ks. Paweł Mydłowski, przewodnik pielgrzymki.

– Pielgrzymowanie daje wielką radość, odskocznię od codziennego życia, a także inną perspektywę spojrzenia na Kościół, sakramenty, ludzi i otaczający nas świat. Może fizycznie nie odpoczniemy, ale psychicznie na pewno – dodaje.

A tak do pielgrzymowania zachęca jedna z jej stałych uczestniczek. – Dla mnie to cudowne rozpoczęcie odpoczynku wakacyjnego. Przygoda dzięki której przenoszę się w zupełnie inny świat. Idę z plecakiem pełnym dziękczynienia i próśb nie tylko moich ale wielu moich znajomych, przyjaciół i rodziny. Dziękuję za miniony rok, ludzi których spotkałam, za doświadczenia Jego obecności i opieki Matki. Idę aby móc na nowo doświadczać prawdziwego szczęścia tu na ziemi, by nie zapomnieć jaki jest cel mojego życia – wyjaśnia Katarzyna.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 2 lipca o godz. 8.00 Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej w Otyniu. Po będzie można się zapisać. Wyjście ok. godz. 10.30. Wszelkie informacje i zapisy na stronie: www.duszpasterstworolnikow.com.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma