GN 32/2018 Archiwum

Do Maryi na dwóch kółkach

Chcesz każdego dnia przekroczyć inną Bramę Miłosierdzia? Wsiadaj na rower!

Już w czwartek,  7 lipca, wyruszy z Głogowa na Jasną Górę pielgrzymka rowerowa. Miłośnicy dwóch kółek jadą do Czarnej Madonny już po raz piąty.

Organizatorzy podkreślają, że w Roku Miłosierdzia pielgrzymowanie jest doskonałą formą ożywienia wiary. – Pielgrzymowanie rowerowe łączy aspekt duchowy z pasją – podkreśla Marcin Malak, koordynator pielgrzymki.

– W tym roku trasa pielgrzymki wiedzie nas szlakiem Kościołów Jubileuszowych. Każdego dnia przekroczymy Bramy Miłosierdzia, aby na końcu naszej pielgrzymki wejść na jasnogórski szczyt oddając swoje intencje, troski i podziękowania Matce, przed którą w czasie wizyty w Polsce również będzie modlił się Papież Franciszek – dodaje.

Jechać mogą całe rodziny. W minionych latach wiek uczestników mieścił się w przedziale od 8 do 78 lat. – W czasie drogi towarzyszy nam zabezpieczenie medyczne i techniczne. Pielgrzymi mają zapewnione trzy posiłki dziennie, wodę i poczęstunki w czasie drogi, noclegi i jeśli wybierają zorganizowany powrót także transport powrotny wraz z bagażem i rowerem.

Już 6 lipca wyruszy pielgrzymi z Żary i Zielonej Góry, którzy dzień później, w czwartek o godz. 7.00 rano wyruszą sprzed kościoła pw. NMP Królowej Polski w Głogowie. Pielgrzymi planują dotrzeć na Jasną Górę w niedzielę 10 lipca.

Więcej informacji i zapisy na stronie: www.rowerowa.glogow.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma