Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Spełniają wakacyjne marzenia

Blisko 1100 dzieci pojedzie na wakacje dzięki diecezjalnej Caritas.

Jak co roku, w czasie wakacji, Caritas nie zapomina o najmłodszych. Przeszło 200 osób weźmie udział w organizowanych przez nią koloniach. A prawie tysiąc dzieci i młodzieży z uboższych rodzin otrzymało dofinansowanie do wyjazdu wakacyjnego.

Wakacyjna akcja Caritas trwa również w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. – Na kolonie wyjeżdżają dzieci z rodzin potrzebujących, podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i parafialnych, a także młodzież objęta programem „Skrzydła”, dla których wyjazd poza miasto lub wieś bez wsparcia finansowego nie jest możliwy – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

Dziś skończyła się oaza dla Szkolnych Kół Caritas i podopiecznych Programu Skrzydła w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Rekolekcje poprowadził neoprezbiter ks. Krzysztof Batóg.

Natomiast w Międzyzdrojach odbędą się dwa turnusy kolonii dla dzieci, a jeden w Bukowcu k. Karpacza.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma