Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kolonia z Panem Bogiem

"Nie ma czasu na nudę" - tak o kolonii Caritas mówi dwunastoletnia Kasia.

Trwają wakacje z diecezjalną Caritas. Dziś kończy się drugi turnus, który odbył się od 1 do 12 lipca w Międzyzdrojach. W wzięło w nim udział 70 dzieci i młodzieży z całej diecezji.

Najmłodszy uczestnik miał 7 lat, a najstarszy 15. - Mieliśmy dużo wycieczek. Byliśmy m.in. w oceanarium, planetarium, muzeum rybołówstwa, gabinecie figur woskowych. Codziennie było jakieś wyjście - wyjaśnia kierownik Alicja Sztul.

W trakcie kolonie realizowany był program ułożony na podstawie bajki „Kraina lodu”. - Mamy spotkania w grupach w trakcie których rozmawiamy na różne tematy. Chcemy, aby dzieci odkrywały konkretne wartości. Chociażby jednego dnia rozmawialiśmy o szacunku do drugiego człowieka - tłumaczy kierownik.

Jednym z wychowawców na kolonii była Helena Bakusiewicz z Nowej Soli.

- Jestem tutaj, ponieważ uwielbiam pracę z dziećmi. To daje mi wielką satysfakcję i po prostu umacnia mnie. Praca z dziećmi dodaje energii - wyjaśnia pani Helena.

Na koloniach Caritas jest zawsze ksiądz i kleryk. Na pierwszym turnusie o sprawy duchowe troszczył się neoprezbiter ks. Piotr Cupiał oraz paradyski alumn kl. Dawid Lewandowski.

- Caritas to miłość, miłość do Pana Boga, która wyraża się w miłości do drugiego człowieka, dlatego uczestniczymy tutaj w Mszy św., podczas których są krótkie homilie. Poza tym każdy dzień rozpoczynamy i kończymy modlitwą - wyjaśnia ks. Piotr.

- Wszystkie grupy miały z nami osobne spotkania, gdzie mogliśmy porozmawiać o modlitwie i liturgii. Był tez czas na naukę kilku piosenek religijnych, a także możliwość zadawania różnych pytań - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma