Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rozpoczął się Przystanek Jezus

Wyszli na pole woodstockowe, aby opowiadać innym o swoim spotkaniu z Chrystusem.

W Kostrzynie nad Odrą ruszyła XVII edycja Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna - Przystanek Jezus.  W tym roku w nieco zmienionej formie z uwagi na organizację ŚDM w Krakowie, ale na pewno nie zabraknie ewangelizatorów na polu woodstockowym.

Przystanek Jezus odbędzie się, ale w nieco zmienionej formule.

- Podczas wakacji nie ma wydarzenia, które byłoby ważniejsze od Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dlatego w tym roku wszystkie siły kierujemy na ŚDM. To jest kluczowa sprawa, dlatego też Przystanek Jezus odbywa się w nieco skróconej wersji - wyjaśnia ks. Artur Godnarski, odpowiedzialny za PJ.

- W tym roku Przystanek nie potrwa tydzień, ale cztery dni, od 12 do 16 lipca. Nie będzie rekolekcji przed rozpoczęciem, ani bazy przy kościele. Po prostu będziemy mieszkać w namiotach na polu woodstockowym, jak normalni goście festiwalu - dodaje.

Organizatorzy PJ nie chcą zostawić Przystanku Woodstock bez opieki duszpasterskiej. Na polu woodstockowym ewangelizować będzie 100 osób.

- Chcemy, żeby młodzi chrześcijanie byli z młodymi ludźmi, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi do Chrystusa. Oni na pewno nie wybaczyliby nam, gdybyśmy pojechali tylko do Krakowa, a ich zostawili samym sobie - podkreśla ks. Godnarski.

Miejscem spotkania ewangelizatorów będzie tradycyjnie duży biały krzyż, przy którym będzie codziennie Anioł Pański, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Apel Jasnogórski.

Przystanek Jezus. Potrwa do soboty 16 lipca i zakończy się wspólną modlitwą przy białym krzyżu.

Warto dodać, że ewangelizatorzy z całego świata zaangażowali się Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji.

- To dzieło ewangelizacyjne w ramach ŚDM w Krakowie i jest podejmowane po raz pierwszy w historii. Z 27 krajów zgłosiło się 1500 ewangelizatorów. 400 z nich to przedstawiciele innych państw, a pozostali to Polacy - tłumaczy ks. Godnarski.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • JAWA25
    12.07.2016 12:02
    zdawać by się mogło, że zakazane jest używanie Imienia Bożego nadaremno
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma