Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Chcemy rosnąć jak to ziarenko!

Wycieczka po łagowskim lesie, spotkanie ze strażakami, zwiedzanie bunkrów, zabawy w parku linowym oraz modlitwa i codzienna Eucharystia - to tylko kilka zajęć, w których biorą udział uczestnicy Oazy dzieci Bożych w Łagowie Lubuskim.

Letni wypoczynek dla najmłodszych odbywa się od 1 do 16 lipca. W oazie uczestniczy ponad 20 dzieci.

- Podczas oazy uświadamiamy najmłodszym, że każdy jest dzieckiem Boga i że Panu Bogu zawdzięczamy życie i wszystko, co nas w nim spotyka - dobre i trudne wydarzenia, dziękując jednocześnie, że Pan Bóg nas przez nie przeprowadził - wyjaśnia ks. Jakub Włodarczak, moderator oazy.

Na początku rekolekcji dzieci zasiały ziarno, które codziennie wzrasta i jest symbolem wiary.

- Nasze ziarenko przez kilka dni bardzo urosło. My też chcemy wzrastać tak jak ono. Codziennie je podlewamy, pamiętamy o nim, dbamy, by miało słońce. Modlę się za nasze ziarenko, by wyrosło jak największe - tłumaczy  Aniela Pietrasik ze Świebodzina.

Dzieci codziennie uczestniczą w Eucharystii i tematycznych spotkaniach oazowych. Ponadto mają czas na zabawę, śpiew i rekreację.

- To moja pierwsza oaza. Bardzo mi się tutaj podoba. Modlimy się, ale i bawimy. Poznałem też wielu nowych kolegów - mówi Norbert Domagała z Głogowa.

- Jestem na tej oazie czwarty raz. Kocham Pana Boga i chcę z Nim spędzać jak najwięcej czasu, dlatego wybrałam takie wakacje - dodaje Emilia Plas z Zielonej Góry.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma