Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tutaj mogę się wiele nauczyć

Jak rozłożyć kielich? Do czego służy lekcjonarz? W jaki sposób poprawnie czytać Pismo Święte? - m.in. na te pytania odpowiedzi szukają uczestnicy oazy lektorskiej.

Letni kurs dla kandydatów na lektorów odbywa się od 7 do 17 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. W oazie bierze udział prawie 40 uczestników.

Przyszli lektorzy mają zajęcia z liturgii, śpiewu oraz czytania i interpretacji Biblii. Podczas teoretycznych i praktycznych lekcji zdobywają umiejętności potrzebne w posłudze przy ołtarzu.

- Uczestnicy dowiadują się jak poprawnie czytać i interpretować Pismo Święte. Mają m.in. zajęcia z fonetyki, ćwiczenia oddechowe oraz śpiew psalmów. Ponadto nabywają też umiejętności związane z liturgią - uczą się na przykład jak służyć przy ołtarzu, obsługiwać kadzidło czy jak podzielony jest rok liturgiczny - tłumaczy Tomasz Dragańczuk, animator oazy.

Letni wypoczynek w Paradyżu, to nie tylko nauka, ale także aktywna rekreacja. Chłopcy podczas czasu wolnego mają m.in. gry i zabawy, mecze piłki nożnej i wycieczki.

- Warto przyjechać na oazę, bo to są fajne wakacje i okazja, by bardziej zbliżyć się do Pana Boga - mówi Mikołaj Sasim z Chociul.

- Jestem tu już trzeci tydzień, bo uczestniczyłem najpierw w oazie ministranckiej i zostałem na kurs lektorski. Bardzo mi się podoba pobyt w Paradyżu, bo tutaj mogę się wiele nauczyć, np. jak ze zrozumieniem czytać Pismo Święte czy śpiewać psalmy - dodaje Filip Sieradzki z Międzyrzecza.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma