Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Spotkajmy się w Świebodzinie

Pasterz diecezji zaprasza na Lubuskie Uwielbienie. To już 23 lipca!

Bp Tadeusz Lityński zaprasza do udziału w diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży, czyli Lubuskim Uwielbieniu w Świebodzinie. Dziś w kościołach całej diecezji został odczytany specjalny komunikat.

"Nasz kraj będzie gospodarzem spotkania Ojca Świętego Franciszka z wielobarwną wspólnotą młodych ludzi z całego świata. W drodze do Krakowa wielu pielgrzymów zatrzyma się w różnych regionach Polski, także w naszej diecezji" – przypomina biskup.

"Naszymi gośćmi będą pielgrzymi z 19 krajów, m.in. z Włoch, Francji, Niemiec, ale również z USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kuby, Argentyny czy Boliwii. Chcemy przyjąć każdego z polską gościnnością w naszych miastach, wsiach, parafiach i rodzinach".

Będzie też okazja do wspólnego spotkania tuż przed wyjazdem do Krakowa. Dlaczego to miejsce? Pasterz diecezji przypomina, że to "diecezjalna stolica Bożego Miłosierdzia". "Dlatego zapraszam młodych, ale także wszystkich diecezjan do wspólnego świętowania podczas Lubuskiego Uwielbienia, które odbędzie się w sobotę 23 lipca pod znaną na całym świecie świebodzińską figurą Chrystusa Króla” – pisze biskup.

"W tym czasie zaprosimy naszych gości i wszystkich obecnych do podróży przez świat polskiej muzyki i tańca. Centralnym punktem Lubuskiego Uwielbienia będzie natomiast wielojęzyczna Msza św. o godz. 19, a po niej koncert uwielbienia i wieczór świadectw. Niech dni, w których będziemy przyjmować gości ze świata, a także świebodzińskie spotkanie będą dobrym świadectwem naszej wiary i kultury. Bądźmy razem".

Spotkanie w Świebodzinie rozpocznie się o godz. 16. O 16.30 zaplanowano koncert projektu "BachUs Classic Orchestra, czyli historia polskiej muzyki – od poważnej do popowej", godz. 18 – pokaz tańca ulicznego Hip-Hop Dance w wykonaniu grupy Wojownicy Krzyża, godz. 19 – Eucharystia i godz. 20.45 – koncert uwielbienia: Tymczasowa Formacja Prowizoryczna i Teatr "Małe Co Nieco".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma