Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Najważniejsze na początek przejdź do galerii

50 pielgrzymów z Châlons en Champagne po 16 godzinach podróży szczęśliwie dotarło do zielonogórskiej parafii p.w św. Józefa.

Młodzi Francuzi na ŚDM przyjechali ze swoim biskupem François Touvet i tygodniowy pobyt w Zielonej Górze rozpoczęli od uczestnictwa we Mszy św. – Jezus Miłosierny pokazuje nam czułość Boga. Ważne jest, abyśmy ze Światowych Dni Młodzieży nie wrócili tacy sami, jak przyjechaliśmy. Chodzi o to, żeby to wydarzenie nas głęboko poruszyło, wstrząsnęło nami i pomogło w zbliżeniu się do Boga – mówił w kazaniu bp Touvet.

Uśmiechniętych, ale zmęczonych długą podróżą pielgrzymów przyjęło 19 rodzin. Od pierwszych chwil nawiązała się życzliwa relacja i komunikacja, najczęściej w języku angielskim, ale nie brakowało zielonogórzan mówiących po francusku.

Francuzi wtorek rozpoczną od wspólnej modlitwy jutrznią, potem wezmą udział w Mszy św., biskup wygłosi również konferencję formacyjną. Oczywiście, będzie też czas na odwiedzenie winnicy, a wieczorem odbędzie się czuwanie modlitewne. W środę francuska młodzież zaplanowała realizację praktycznego dzieła miłosierdzia.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma