Nowy numer 28/2018 Archiwum

Polska jest piękna

Argentyńczycy byli już pod najwyższą figurą Chrystusa Króla na świecie.

W drodze do Krakowa grupa 31 pielgrzymów z Argentyny odwiedziła Gubin, Świebodzin, Rokitno i Paradyż.

Pielgrzymi z Posadas wraz z pracującym tam misjonarzem przyjechali do Polski w piątek wieczorem. – Byliśmy dwa dni w Gubinie i mieszkaliśmy u rodzin w parafii pw. Trójcy Świętej. Zwiedziliśmy miasto i oczywiście kościół farny. Byliśmy w klasztorze pocysterskim w Neuzelle. W niedzielę wieczorem rozegraliśmy także mecz w piłkę nożną Polska-Argentyna, ale niestety przegraliśmy 10 do 5 – opowiada z uśmiechem ks. Paweł Ptak, który pochodzi z naszej diecezji.

Dziś pielgrzymi byli pod figurą Chrystusa Króla w Świebodzinie, zwiedzili bunkry w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, modlili się na Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, a na nocce przyjechali do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

– Jutro powoli będziemy zmierzać w stronę Warszawy, gdzie chcemy odprawić Mszę św. przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki. Potem jedziemy do Częstochowy, Oświęcimia, Zakopanego, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wieliczki – wyjaśnia ks. Paweł.

Pielgrzymi są pod wrażeniem gościnności Polaków. – Wszyscy są bardzo serdeczni i przyjęli nas z otwartymi rękoma. Nie można wyrazić słowami jak piękna jest Polska – mówi Silvia.

– Nigdy jeszcze nie uczestniczyłam w ŚDM. Chcę przeżyć doświadczenie wiary we wspólnocie Kościoła z całego świata – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma