Nowy numer 50/2019 Archiwum

Chcę dobrze służyć

Lekcje muzyki liturgicznej, ćwiczenia z fonetyki, szkoła Biblii, próby liturgiczne – to tylko kilka zajęć dla kandydatów na lektorów.

Prawie 40 uczestników wzięło udział w oazie lektorskiej w Paradyżu, która trwała od 7 do 17 lipca. Kandydaci na lektorów uczyli się m.in., jak poprawnie czytać i interpretować Pismo Święte oraz śpiewać psalmy. Poznawali również podstawy służby przy ołtarzu, jak na przykład obsługa lekcjonarza czy kadzidła, rozłożenie kielicha oraz podział roku liturgicznego. – Chcę zostać lektorem, dlatego tu przyjechałem. Podczas oazy już dużo się dowiedziałem, co robić, by dobrze czytać Pismo Święte. Ważna jest m.in. dykcja, kontakt wzrokowy z wiernymi i zrozumienie tego, co się czyta – mówił Wiktor Banach z Brójec. – Warto przyjechać na oazę, bo to są fajne wakacje i okazja, by bardziej zbliżyć się do Pana Boga – dodał Mikołaj Sasim z Chociul.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama