Nowy numer 25/2018 Archiwum

Chociaż raz w życiu

Nie mogą się już doczekać gości z Francji. Spokojnie to już jutro!

Parafia pw. św. Urbana w Zielonej Górze jest w pełnej gotowości do przyjęcia 60 gości z Francji. – Moglibyśmy przyjąć nawet 300 osób, ale ostatecznie przyjeżdża do nas 60 francuzów, którzy będą mieszkać u naszych parafian w domach. Ludzie bardzo chętnie zgłaszali się do przyjęcia pielgrzymów – podkreśla proboszcz ks. Mirosław Donabidowicz.

– Chcemy pokazać im nasze miasto i naszą diecezję. W sobotę będziemy oczywiście na Lubuskim Uwielbieniu w Świebodzinie. Natomiast w niedzielę przygotowaliśmy festyn, koncert i oczywiście obiad na 300 osób. Będą z nami też pielgrzymi z innych zielonogórskich parafii – dodaje.

Do swojego domu pielgrzymów przyjmuje Paweł Sroczyński. Ale na tym nie skończy się jego przygoda z ŚDM. – Byłem już cztery razy na ŚDM w Rzymie, Toronto, Kolonii i Sydney, ale też wybieram się na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa. To przede wszystkim doświadczenie żywego Kościoła, które trzeba przeżyć chociażby raz w życiu – podkreśla pan Paweł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma