Nowy numer 25/2018 Archiwum

Festiwal inny niż wszystkie

Wejdź do rajskiego przedsionka! Szansa od 19 lipca do 7 sierpnia.

W ramach V edycji „Przedsionka Raju”, od 19 lipca do 7 sierpnia, odbędzie się 31 koncertów m. in. w takich miejscowościach jak; Letnica, Zbąszyń, Świebodzin, Międzyrzecz, Świdnica, Zielona Góra, Klępsk i inne. Impreza jednak swoim zasięgiem wychodzi poza ramy województwa lubuskiego, koncerty odbędą się bowiem w Poznaniu, Głogowie czy Grodowcu.

Festiwal ma umożliwić kontakt z muzyką dawną głównie w małych ośrodkach, gdzie swobodny dostęp do wydarzeń muzycznych na takim poziomie jest utrudniony. – To nie są przedsięwzięcia, gdzie traktujemy mieszkańców ziemi lubskiej z protekcjonalizmem. To są bardzo wyrafinowane, poważne programy, które często są prezentowane na Muzyce w Raju oraz znane na największych salach koncertowych w Europie. Nie ma taryfy ulgowej i cieszy nas to, że ta filozofia spotkała się z akceptacją – tłumaczy Cezary Zych, pomysłodawca festiwalu.

W ramach cyklu wystąpią: Davide Monti (skrzypek barokowy), Roger Helou (artysta łączący tango i muzykę średniowieczną), Miraculis (zespół pasjonujący się europejską muzyką renesansową), Joanna Boślak-Górniok (klawesynistka), La Mouvance (niemiecka muzyka barokowa i średniowieczna).

„Przedsionek w Raju poprzedza Festiwal „Muzyka w Raju”, który odbędzie się od 12 do 21 sierpnia w Paradyżu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma