Nowy numer 33/2018 Archiwum

To już w niedzielę!

Koncerty festiwalowe, warsztaty dla dzieci, folkowe zabawy z zespołami z zagranicy, występy kapel oraz stoiska z rękodziełem - to m.in. atrakcje Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Oblicza Tradycji".

Spotkania ze światową i regionalną muzyką folkową rozpocznie się 24 lipca w skansenie w Ochli i potrwa do 30 lipca.

W Zielonej Górze, ale także m.in. Łagowie Lubuskim, Rzepinie, Bojadłach, Zbąszynku i Niesulicach, wystąpią zespoły z zagranicy - Czarnogóry, Indii, Słowacji, Indonezji, Bułgarii i Ukrainy. Nie zabraknie też polskiego folkloru. Podczas festiwalu zaprezentują się kapele z Żywca, Będzina, Kargowej, Grupa Śpiewu Białego „Drewno” z Zielonej Góry, łemkowski zespół „Łastiwoczka”, a także gospodarz festiwalu - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

- Inauguracja festiwalu rozpocznie się w skansenie w Ochli, gdzie podczas imprezy „Lubuskie Smaki”, będzie można zobaczyć zespoły, które przygotują swoje regionalne potrawy i zaprezentują swoją muzykę i śpiew. Ponadto będzie można odwiedzić karmy z lubuskimi przysmakami. Będzie to również dzień integracji zespołów - zapowiada Tomasz Siemiński, dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze i dyrektor festiwalu.

- Codziennie, od 25 do 28 lipca o godz. 19.00 zapraszamy do Lubuskiego Teatru na festiwalowe koncerty , a 29 lipca, również na godz. 19.00 do Amfiteatru Zielonogórskiego na koncert galowy - zaprasza Tomasz Siemiński.

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze odbył się w 1964 roku. W tym roku jest to już 40. spotkanie ze światową muzyką folkową oraz druga edycja festiwalu folkloru odbywająca się pod nazwą „Oblicza Tradycji”. W nowym wydaniu festiwalu, istotną rolę odgrywa obecność, prezentacje muzyczne wielopokoleniowych grup oraz promowanie niematerialnego dziedzictwa.

Co roku podczas festiwalu, oprócz występów zespołów z zagranicy w Zielonej Górze i miejscowościach regionu, odbywają się także m.in. etnozabawy i animacje, lekcje folkloru, występy kapel oraz folkojarmark.

Nowością tegorocznego spotkania z muzyką folkową, będzie darmowa strefa relaksu przy zielonogórskim Ratuszu, w której dzieci będą miały m.in. kreatywne warsztaty teatralne i zajęcia z bajką terapeutyczną. Ponadto w strefie relaksu będzie można, na hamaku lub leżaku, poczytać książkę i posłuchać muzyki.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma