Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przypomnieli o powstaniu przejdź do galerii

Ułożenie fotografii małego powstańca, rzut granatem, opatrywanie rannego - to m.in. konkurencje I Głogowskich Militarnych Gier Ulicznych, które odbyły się 31 lipca w Głogowie.

Imprezę, upamiętniającą 72. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, na terenie Starego Miasta zorganizowało stowarzyszenie „Patriotyczny Głogów”.

W grach ulicznych wzięły udział koleżeńskie teamy, grupy rodzinne i szkolne drużyny.

Zawodnicy musieli dotrzeć do punktów powstańczych rozlokowanych na terenie Starego Miasta i wykonać zadania konspiracyjne.

Uczestnicy imprezy mogli też wziąć udział w zbiórce krwi pod hasłem: „Przelej krew za bohaterów”.

- Najpierw odebraliśmy kenkartę i mapę z zadaniami. Musieliśmy m.in. odpowiedzieć na pytania związane z powstaniem, strzelaliśmy do celu oraz biegaliśmy i rzucaliśmy granatami na czas, a także opatrywaliśmy rannego. Podczas takiej imprezy można się dużo nauczyć i fajnie bawić - mówi Karol Jurkiewicz z Zakładu Poprawczego w Głogowie.

- Wiedzę o powstaniu znamy z książek, a taka impreza pozwala sobie wiele przypomnieć i dowiedzieć się nowych rzeczy. Poza tym możemy ten czas spędzić rodzinnie - dodają Krzysztof i Edyta Sarzyńscy z dziećmi Anną, Jakubem i Stefankiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama