Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Każdy dar jest cenny

Ołówki, kredki, farby, zeszyty - m.in. te przybory są potrzebne, by skompletować wyprawkę na nowy rok szkolny dla najuboższych dzieci.

Zbiórka przyborów szkolnych Caritas „Z uśmiechem do szkoły”, odbędzie się od 19 do 20 sierpnia, w około 150 sklepach na terenie całej diecezji.

Dary można będzie składać w specjalnie oznaczonych plakatami sklepach, w których obecni będą wolontariusze Caritas. Pomóc można również wpłacając pieniądze na konto Caritas diecezjalnej z dopiskiem: „Z uśmiechem do szkoły”.

- Do zbiórki może dołączyć każdy, wrzucając do kosza Caritas, chociażby po jednym przyborze szkolnym. Nie przechodźmy obojętnie wokół potrzeb dzieci. Każdy dar będzie przydatny i pozwoli nie tylko wypełnić plecaki, ale sprawi uśmiechy na twarzach najmłodszych - zaprasza Dominika Danielak, koordynatorka akcji, z Centrum Wolontariatu Caritas.

W ubiegłym roku, podczas wakacyjnej akcji Caritas diecezjalnej, udało się zebrać ponad 7,5 tysiąca przyborów szkolnych. Wyprawkę szkolną otrzymało 4,5 tysiąca dzieci z całej diecezji.

Ponadto podczas festynu Caritas „ Z uśmiechem do szkoły” w zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego, potrzebującym rozdano 1000 plecaków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma