Nowy numer 44/2020 Archiwum

Piękno nie tylko usłyszane

Przez 9 dni na 26 koncertach w kościele w Paradyżu wystąpi 34 najwybitniejszych, światowej klasy wykonawców muzyki średniowiecznej, renesansowej i barokowej.

Wśród wykonawców, którzy wystąpią na festiwalowych koncertach, znaleźli się m.in.: sopranistka Yukie Sato, tenor Ivo Haun de Oliveira, wokaliści Enea Sorini, Reinoud van Mechelen, Doron Schleifer, zespoły „La Morra”, „Nevermind”, orkiestra „Kore”.

W pierwszym dniu festiwalu zaplanowane są trzy koncerty, o 19.00 orkiestra „Kore” zaprezentuje program „Barokowa orkiestra na chwilę przed emancypacją”. Drugi koncert, „Muzyczny dar”, rozpocznie się o 20.45 i wystąpią artyści zespołu „Nevermind”. O 22.15 VivaBiancaLuna Biffi i Marc Mauillon wystąpią w programie „Gwiezdny szmer. Przyczynek pierwszy do historii pieśni europejskiej”.

Dla chętnych, którzy chcieliby wysłuchać występów najwybitniejszych muzyków w trakcie festiwalu w Paradyżu, istnieje możliwość zakupu biletów na furcie klasztornej, od 17.30. Cena normalnego biletu jednodniowego wynosi 40 zł, ulgowego - 30 zł, natomiast cena karnetu normalnego - 300 zł, ulgowego - 220 zł.

Melomani będą mogli wysłuchać również koncertów w radiowej Dwójce, W tym roku na antenie Programy Drugiego będzie można usłyszeć transmisje sześciu koncertów:

  • wtorek 16 sierpnia o 20.45: Małe prawie - opery J.-Ph. Rameau
  • środa 17 sierpnia o 19.00: Bachowie koncertujący
  • środa 17 sierpnia o 0.45: Przy tobie... Renesansowe pieśni i tańce francuskie
  • środa 17 sierpnia o 22.15: Dwie Florencje
  • piątek 19 sierpnia o 20.45: Orfeusz w piekle
  • piątek 19 sierpnia o 22.15: W objęciach melancholii

Natomiast 12, 13 i 14 sierpnia organizatorzy zapraszają na transmisje internetowe koncertów na specjalnej stronie Radia Zachód poświęconej festiwalowi. Do tego czasu przez całą dobę można słuchać koncertów z ubiegłych lat.

Warto podkreślić, że dzięki transmisjom radiowym każdego z paradyskich koncertów dostępnego w audycjach rozgłośni radiowych na całym świecie słucha kilkadziesiąt milionów ludzi.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama