Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rekolekcje ze świętymi

Rekolekcje maryjne "Oto Matka Twoja" trwają, od 11 do 13 sierpnia, w Chociulach i poprzedzają odpust Wniebowzięcia NMP.

Dni skupienia prowadzi ks. Jarosław Cielecki, rekolekcjonista i dyrektor agencji informacyjnej „Vatykan Serwice News”.

- Podczas tego triduum przypominamy, że nasza ukochana Matka Najświętsza, została wzięta do nieba z duszą i ciałem. W modlitwie towarzyszą nam relikwie św. ojca Charbela i św. Jana Pawła II - dwóch świętych, którzy ukochali Matkę Bożą. Z nimi stajemy pod krzyżem, by usłyszeć raz jeszcze słowa „Oto Matka Twoja” - wyjaśnia ks. Jarosław Cielecki.

Podczas triduum jest m.in. codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej oraz błogosławieństwo i namaszczenie olejem św. Charbela.

- Te rekolekcje dają siłę i przychodzę tu z potrzeby serca. Modlę się poprzez wstawiennictwo Jana Pawła II i św. o. Charbela w wielu intencjach - wyznaje Marta Król z Ołoboku.

- Chociaż wierzymy, to jednak swoją wiarę często traktujemy jako część codzienności i mało jest w niej transcendencji. Rekolekcje nas zmieniają. Czuję, że po tych spotkaniach wychodzę z kościoła trochę inny, nowszy i lepszy. Tutaj dowiedziałem się również o niezwykłym świętym, o ojcu Charbelu - dodaje Tomasz Jarmoliński z Międzyrzecza.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma