Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Gość" w złotej kuli przejdź do galerii

Na wieży kościoła p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze wielki dźwig ustawił ponad ośmiu metrową kopułę zwieńczoną krzyżem.

Zgodnie z tradycją w złotej kuli pod krzyżem umieszczono ważne dokumenty parafialne oraz 26 numer Gościa Niedzielnego z 2016 r., w którym red. Krzysztof Król opublikował artykuł „Gdzie Matka, tam i dom”, opisujący ikonę Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej czczonej w zielonogórskiej świątyni. Za kilkadziesiąt lat, po otwarciu złotej kuli, potomkowie będą mogli przeczytać historię przywiezionego z Bukowiny obrazu Maryi i inne artykuły opublikowane w „Gościu Niedzielnym” z 2016 i obejrzeć film „Ufam Tobie” o miłości, która nie zna granic.

Krzyż z kościelnej wieży jest teraz widoczny z daleka i kieruje w naturalny sposób wzrok ku niebu.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma