Nowy numer 24/2021 Archiwum

Bo kocham śpiewać

W Broniszowie od 25 do 29 sierpnia trwają warsztaty muzyczne dla diecezjalnej Diakonii Muzycznej. W ćwiczeniach uczestniczy kilkanaście osób.

Spotkanie jest m.in. czasem podsumowania minionego roku posługi i okazją do zaplanowania nowych, powakacyjnych zadań oraz przygotowaniem do Diecezjalnego Dnia Wspólnoty dla Animatorów i Diakonii oraz do 41. Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej do Rokitna.

- Od trzech lat należę do diakonii i jestem bardzo związany z tą wspólnotą. Lubię swój wolny czas poświęcać na takie warsztaty. Kocham śpiewać dla Pana Boga. Oprócz zajęć muzycznych, mamy też formację i czas dla siebie we wspólnocie. Bycie w diakonii to przede wszystkim posługa. W niedzielę będziemy śpiewać na czterech Mszach św. w kościołach parafii w Broniszowie i wiem, że to i dla parafian, i dla nas samych jest ważne przeżycie - mówi Bartłomiej Mazurek z Górzykowa.

- Bycie w diakonii muzycznej daje poczucie, że jestem potrzebna i mogę swoim talentem służyć innym. Na tych warsztatach mogę się nauczyć wielu pieśni i przekazywać je później innym w mojej parafii - dodaje Anna Sinoracka z Gościkowa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama