Nowy numer 23/2020 Archiwum

Więcej odwagi!

W Gryżynie odbył się I Festiwal Mlodych "Oczyma Wiary". Była młodzież, dorośli, rodziny, a nawet seniorzy. Co zrobić, by za rok było nas jeszcze więcej?

Uczestniczyłam ostatnio w I Festiwalu Młodych „Oczyma Wiary” w Gryżynie. Była to propozycja kontynuacji ŚDM i atrakcyjnego spotkania ostatnich dni wakacji.

Jak zauważyli organizatorzy spotkania, w Polsce jest takich festiwali wiele, tylko u nas, na Zachodzie, oprócz „Przystanku Jezus” nie było takiej propozycji. Na festiwal przyjechali nie tylko młodzi, ale i dorośli, rodziny z dziećmi, a nawet seniorzy.

Myślę, że śmiało można nazwać ich ludźmi odważnymi, bo nie bali się dać świadectwa swojej wiary. Myślę jednak, że mogło być nas o wiele więcej. Co zatem zrobić, by ten festiwal odbył się za rok i by do Grażyny przybyły tłumy, a nie garstka diecezjan?

Podczas festiwalu ciekawe zadanie wypowiedział bp Ryś: „Trzeba być atrakcyjnym i prawdziwym w wierze.” Uczestnikom festiwalu zadajemy więc zadanie - opowiadajcie o spotkaniu w Gryżynie, zachęcajcie innych do chrześcijańskiej aktywności, by ruszyli się ze sławnej już „franciszkowej” kanapy.

Tych, którzy nie byli na festiwalu, zapraszamy za rok. Bądźmy atrakcyjni, nie wstydźmy się wiary, otwórzmy swoje oczy i umysły na Pana Boga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama