Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wezwanie do pokuty

Na dorocznym spotkaniu duszpasterskim, 30 i 31 sierpnia, była mowa o objawieniach fatimskich - głosie z nieba, który trzeba poważnie potraktować i o ważnych sprawach dla diecezji.

W 2017 r. przypada 100. rocznica objawień w Fatimie. Koordynator Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Ks. Krzysztof Czapla SAC z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem mówił w paradyskim kościele o „Wezwaniu do pokuty i Nabożeństwie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny dzisiaj”

– Polecenia Maryi należy potraktować poważnie. Nie możemy powiedzieć, że orędzie fatimskie jest tylko dekoracją duszpasterstwa, bo to jest głos z nieba, który trzeba poważnie potraktować. Musimy zadać sobie ważne pytania: Jak zachować świat, pomóc ludziom? Czy wierzę w realną moc modlitwy? Objawienia w Fatimie potwierdzają, że przez konkretną formę modlitwy, przez różaniec wpływamy na kształt świata i przypominają, że modlitwa i pokuta są najlepszym lekarstwem na współczesny kryzys. Czy jest to dla nas oczywistością? – pytał ks. Krzysztof Czapla SAC.

W trakcie konferencji formacyjnej dla kapłanów zostały podjęte zagadnienia związane z diecezjalnym programem przygotowania do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrztu, bierzmowania i Komunii św.), oraz z synodem diecezjalnym.

– Jeśli miałabym jednym zdaniem odpowiedzieć na pytanie - kim jest ksiądz?, to bez wahania powiedziałbym - ksiądz to grzesznik, któremu Pan Jezus umył nogi. Dla mnie najważniejsze w byciu księdzem jest doświadczenie czułej miłości pana Jezusa, który widzi moją grzeszność, ale nie potępia mnie, tylko klęka i z czułością myje nogi ubrudzone przez grzech – powiedział na zakończenie konferencji bp Tadeusz Lityński.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma