Nowy numer 23/2020 Archiwum

Śpiew, fajerwerki i modlitwa

"Noc Świętego Urbana" na początek Winobrania w Zielonej Górze. Dniom Zielonej Góry, towarzyszą uroczystości ku czci patrona miasta, św. Urbana I.

Proboszcz parafii pw. św. Urbana I, ks. Mirosław Donabidowicz, zaprasza na uroczystości ku czci patrona miasta . W tym rokudralnego  rozpoczną się one w sobotę 3 września w kościele patronalnym pw. św. Urbana I na osiedlu Braniborskim. Mszy św. o 20.00 będzie przewodniczył ks. Jarosław Leśny (proboszcz parafii św. Antoniego w zielonogórskim Przylepie).

Po Eucharystii ulicami Winnego Grodu przejdzie uroczysty orszak z figurą patrona do konkatedry. W barwnym i radosnym korowodzie wezmą udział winiarze, harcerze, artyści, goście i mieszkańcy Zielonej Góry. Całości towarzyszyć będzie muzyka, fajerwerki, radosne śpiewy, a także modlitwa.

Natomiast w niedzielę 4 września o 12.00 w konkatedrze odbędzie się uroczysta Msza św. za Zieloną Górę. Po niej figura św. Urbana I zostanie uroczyście przeniesiona na scenę pod ratuszem, gdzie co roku odbywa się uroczyste rozpoczęcie Winobrania.

Zaproszenie na Noc św. Urbana w Zielonej Górze
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama