GN 24/2018 Archiwum

To piękna książka

W samo południe w wielu miejscach Polski rozpoczęło się głośne czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Piątej edycji akcji „Narodowe Czytanie” nie zabrakło także w Lubuskiem.

Czytanie „Quo Vadis” odbyło się m.in. w Gorzowie, Zielonej Górze, Nowej Soli, Sulęcinie, Sulechowie, Żarach i Żaganiu.

W Winnym Grodzie po raz kolejny akcję zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, a także zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury.

W Żaganiu "Quo Vadis" czytali nie tylko polscy żołnierze   W Żaganiu "Quo Vadis" czytali nie tylko polscy żołnierze st. chor. Rafał Mniedło – Rzecz polega na tym, aby pamiętać o polskiej literaturze i o pięknie, które w niej jest w warstwie językowej, zawartości i aktualności, aby do niego wracać. Żeby choć na chwilę uciekać od tej niekiedy brutalnej codzienności i spróbować pochylić się nad przeszłością – zauważył Andrzej Buck, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.

Akcja w całe Polsce odbywa się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej Andrzeja i Agaty Dudy. Dlatego na początku odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy. Oto fragment: „To piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości – historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma