Nowy numer 3/2021 Archiwum

To piękna książka

W samo południe w wielu miejscach Polski rozpoczęło się głośne czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Piątej edycji akcji „Narodowe Czytanie” nie zabrakło także w Lubuskiem.

Czytanie „Quo Vadis” odbyło się m.in. w Gorzowie, Zielonej Górze, Nowej Soli, Sulęcinie, Sulechowie, Żarach i Żaganiu.

W Winnym Grodzie po raz kolejny akcję zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, a także zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury.

To piękna książka   W Żaganiu "Quo Vadis" czytali nie tylko polscy żołnierze st. chor. Rafał Mniedło – Rzecz polega na tym, aby pamiętać o polskiej literaturze i o pięknie, które w niej jest w warstwie językowej, zawartości i aktualności, aby do niego wracać. Żeby choć na chwilę uciekać od tej niekiedy brutalnej codzienności i spróbować pochylić się nad przeszłością – zauważył Andrzej Buck, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.

Akcja w całe Polsce odbywa się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej Andrzeja i Agaty Dudy. Dlatego na początku odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy. Oto fragment: „To piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości – historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama