Nowy numer 3/2021 Archiwum

Prosto o podstawowych rzeczach

"Profilaktyka Zdrowia Prokreacyjnego" to tytuł konferencji, którą 3 września poprowadziła s. Elżbieta Woźna. Urszulanka jest ginekologiem-endokrynologiem.

– Dziś mówię o wszystkim o czym powinna wiedzieć młoda kobieta w związku ze swoim zdrowiem. Każda dziewczyna jest powołana do czegoś konkretnego, i w klasztorze, i w małżeństwie ma być zdrowa. A szczególnie w małżeństwie, kiedy myślimy o tym, aby miała zdrowie dzieci – powiedziała w rozmowie z GN urszulanka.

Spotkanie zorganizowało duszpasterstwo rodzin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny – Oddział Lubski w Zielonej Górze.

Prosto o podstawowych rzeczach   S. Elżbieta Woźna - urszulanka jest ginekologiem-endokrynologiem Krzysztof Król /Foto Gość – Cieszę się, że w konferencji uczestniczą doradcy życia rodzinnego i małżonkowie. Także mamy przyprowadziły swoje córki, które z wielką uwagą słuchają siostry mówiącej o bardzo zwykłych i podstawowych rzeczach bardzo prostym językiem – zauważył ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Konferencja była także zakończeniem Studium Nad Małżeństwem i Rodziną im. bpa Wilhelma Pluty.

– W ramach studium odbywały się wykłady, warsztaty, konwersatoria mających na celu pogłębienie wiedzy na temat małżeństwa i rodziny w aspekcie teologii i etyki katolickiej oraz współczesnych nauk o człowieku: psychologii, pedagogiki, socjologii, prawa, medycyny – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka.

Konferencję poprzedziła Msza św. w intencji małżonków, którzy mają trudność z poczęciem dziecka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama