Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będą ambasadorami kultury polskiej w Indonezji

"Mali Gorzowiacy" będą reprezentować Polskę na Światowym Forum Kultury 2016.

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym konkursie tańca ludowego, który jest częścią Światowego Forum Kultury 2016 (World Culture Forum 2016).

International Folk Dance Festival „Lets’ dance in Bali the land of dance” odbędzie się od 4 do 18 października w Denpasar w Indonezji.

- Na to wielkie międzynarodowe wydarzenie taneczne zaprasza się najlepsze zespoły z całego świata. Zaproszenie zespołu gorzowskiego jest olbrzymim wyróżnieniem oraz promocją miasta i regionu. Na Światowe Forum Kultury przybywają delegaci ze wszystkich kontynentów. Są to reprezentanci rządów państw, w tym prezydenci lub premierzy z wielu krajów. „Mali Gorzowiacy” będą zatem ambasadorami kultury polskiej - mówi Maria Szupiluk, kierownik artystyczny zespołu.

Obecnie grupa 21 wybranych tancerzy przygotowuje specjalny program konkursowy, który oparty będzie o polskie tańce narodowe Krakowiaka i Oberka oraz tańce regionalne Rzeszowszczyzny.

Wyjazd zespołu był możliwy dzięki pomocy sponsorów. Rodzice pokrywają prawie połowę kosztów podróży, resztę dopłaca Stowarzyszenie Przyjaciół ZTL "Mali Gorzowiacy", Fundacja PGE - Energia z Serca oraz jedna z firm z Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama