Nowy numer 25/2018 Archiwum

Będą ambasadorami kultury polskiej w Indonezji

"Mali Gorzowiacy" będą reprezentować Polskę na Światowym Forum Kultury 2016.

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym konkursie tańca ludowego, który jest częścią Światowego Forum Kultury 2016 (World Culture Forum 2016).

International Folk Dance Festival „Lets’ dance in Bali the land of dance” odbędzie się od 4 do 18 października w Denpasar w Indonezji.

- Na to wielkie międzynarodowe wydarzenie taneczne zaprasza się najlepsze zespoły z całego świata. Zaproszenie zespołu gorzowskiego jest olbrzymim wyróżnieniem oraz promocją miasta i regionu. Na Światowe Forum Kultury przybywają delegaci ze wszystkich kontynentów. Są to reprezentanci rządów państw, w tym prezydenci lub premierzy z wielu krajów. „Mali Gorzowiacy” będą zatem ambasadorami kultury polskiej - mówi Maria Szupiluk, kierownik artystyczny zespołu.

Obecnie grupa 21 wybranych tancerzy przygotowuje specjalny program konkursowy, który oparty będzie o polskie tańce narodowe Krakowiaka i Oberka oraz tańce regionalne Rzeszowszczyzny.

Wyjazd zespołu był możliwy dzięki pomocy sponsorów. Rodzice pokrywają prawie połowę kosztów podróży, resztę dopłaca Stowarzyszenie Przyjaciół ZTL "Mali Gorzowiacy", Fundacja PGE - Energia z Serca oraz jedna z firm z Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma