Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wiarę przekazali rodzice

Wiara w Boga i rodzina to dwie największe wartości w życiu pani Zdzisławy Franczak. Mieszkanka Nowej Soli ma już 100 lat. Dziś odwiedził ją wicewojewoda lubuski Robert Paluch.

Pani Zdzisława urodziła się w Tarnowie, a mieszkała w Jodłowej. – Przed wojną ukończyła gimnazjum pedagogiczne w Tarnowie, a potem dostała pracę jako nauczycielka w miejscowości k. Lwowa. Tam pracowała do wybuchu II wojny światowej. W ostatniej chwili wróciła do rodzinnej Jodłowej. Tam miała najpierw przerwę w uczeniu, a później podjęła się tajnego nauczania – wyjaśnia syn Bogusław.

– W 1945 roku wyjechała z ojcem do Kaszczoru i tam uczyła do 1972 roku. Tato zmarł w 1993 rok. Dziś mieszka z nami w Nowej Soli – dodaje.

Wiara w Boga i rodzina to dwie największe wartości w życiu pani Zdzisławy. – Rodzice byli zawsze głęboko wierzący. Nam też to przekazali. Podobnie jak pogodę ducha – mówi pan Bogusław.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma