Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przejadą 1050 km

Myśleliście, że to już koniec inicjatyw związanych z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski? Nic bardziej mylnego. Dziś w Strzelcach Krajeńskich startuje sztafetowy rajd rowerowy.

– Któregoś dnia rozmawialiśmy z panem Romanem Gajowczykiem o obchodach rocznicy Chrztu Polski i różnych wydarzeniach związanych z jubileuszem. I tak od słowa do słowa zupełnie spontanicznie, zrodziła się myśl, aby  w naszym mieście uczcić ten jubileusz. A że pan Roman i wielu naszych znajomych uwielbia jeździć na rowerze, to stało się oczywiste dla nas, jak to uczcimy. Tym bardziej, żę Strzelce Krajeńskie słyną z pięknych tradycji kolarskich – wyjaśnia organizator ks. Łukasz Grzendzicki, wikariusz z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

– Chcemy w ten sposób podziękować Bogu za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, przypomnieć sobie własny chrzest i promować nasz region – dodaje.

Rajd rozpocznie się uroczyście 16 września o godz. 17.00 na strzeleckim rynku i będzie nieprzerwanie trwał do 18 września do godz. 12.30. Rajd ma charakter sztafety, więc uczestnicy mogą zapisać się na poszczególne rundy. Dla wprawionych rowerzystów są zarezerwowane rundy kolarskie, a dla mniej wprawionych są rundy wolniejsze. Jedna runda to 27 km.

– To nie jest jazda na czas. Chodzi o to, aby przejechać tyle rund, by w sumie dały dystans równy 1050 km czyli tyle, ile wynosi jubileusz – wyjaśnia wikariusz.

– Wciąż zgłaszają się chętni i to nie tylko z okolicznych miejscowości, ale również z Zielonej Góry, z Barlinka czy nadmorskich miejscowości. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Cały czas trwają zapisy – dodaje.

Dodatkowe informacje można znaleźć na FSD Sport.facebook.pl oraz pod numerem: 698-695-524.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama