GN 24/2018 Archiwum

Rada pedagogiczna u Mamy

- Zapraszam wszystkich, którym bliska i droga jest polska szkoła na Pielgrzymkę Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty do Rokitna - zachęca ks Krzysztof Hołowczak.

W najbliższą niedzielę, 18 września, w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie spotkają się nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty. Będzie to już ich 28 pielgrzymka do Rokitna. W tym roku hasłem przewodnim są słowa: „Miłosierni jak Ojciec”.

– Chcemy zawierzyć Bożej Matce kolejny rok pracy pedagogicznej i wychowawczej – wyjaśnia ks. Krzysztof Hołowczak, diecezjalny duszpasterz nauczycieli.

– Kończąc Tydzień Wychowania włączamy się w wołanie o chrześcijańskie wychowanie młodego pokolenia. Jak co roku chcemy podziękować Maryi za poprzedni rok szkolny i wypraszać potrzebne łaskie na bieżący. Chcemy też prosić w tym Roku Miłosierdzia o światło Ducha Świętego i mądrość dla tych, którzy podejmują decyzje o reformach szkolnictwa – dodaje.

Program pielgrzymki:

  • godz. 10.00 – Droga Krzyżowa;
  • godz. 11.00 – konferencja „Bóg bogaty w Miłosierdzie” – ks. Jakub Stanecki;
  • godz. 12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy;
  • godz. 13.30 – obiad.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma