powrót
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Pielgrzymka Mężczyzn
Pielgrzymka Mężczyzn  
Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza odbyła się po raz czwarty. Ks. Tomasz Gierasimczyk /Foto Gość

Pielgrzymka Mężczyzn przejdź do galerii

"Wszystkie najtrudniejsze okoliczności życia. To jest nasz kapitał, który potrzebujemy zainwestować w służbę Ewangelii" – mówił ks. Tomasz Gierasimczyk.

dodane 17.09.2016 23:53
0

W tym roku słowami przewodnimi pielgrzymki były słowa zaczerpnięte z Listu do Rzymian: „Nie bierzcie wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża”.

Jutrznia ku czci Męczenników Międzyrzeckich we wsi Święty Wojciech, modlitewny przemarsz z relikwiami Pierwszych Męczenników Polski do sanktuarium w Międzyrzeczu, a także świadectwa, wykład, dyskusja i na koniec Eucharystia – to skrócie program Pielgrzymki Mężczyzn, która odbyła się 17 września.

Gościem specjalnym będzie Wojciech Nowicki z Chrześcijańskiej Edukacji Finansowej CROWN, który wygłosił konferencję: „Męskie zmagania z finansami”. – Jeżeli masz dość zmagania się z finansami i chcesz żyć w wolności, jak Naród Wybrany w Ziemi Obiecanej, to uznaj Boga właścicielem tego, co posiadasz i tego, co ci brakuje oraz sam weź odpowiedzialność wiernego zarządcy za stan tego, co posiadasz – mówił Wojciech Nowicki.

Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem ks. Marka Rogeńskiego, kustosza sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. – Wszystko, co mamy, jest Bożym darem, łaską: i życie, i powołanie do chrześcijańskiej wiary, i nasz krzyż, czyli wszystkie najtrudniejsze okoliczności życia. To jest nasz kapitał, który potrzebujemy zainwestować w służbę Ewangelii – mówił ks. Tomasz Gierasimczyk z kurii biskupiej.

A co na to wszystko uczestnicy pielgrzymki? – To był dobry czas. Faceci są w Kościele, naprawdę mocno się modlą i nie wstydzą się tego. Tego dziś doświadczyłem po raz kolejny na jutrzni i w trakcie Mszy św. – podkreśla Piotr Chojnacki. – Naszym priorytetem jest Bóg i to jest piękne. Na pewno nam mężczyznom potrzeba takiego zatrzymania jak dziś, żeby z mocą wyznać: „Wierzę!”.

1 / 1
Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza - cz. II

WIARA.PL DODANE 18.09.2016 AKTUALIZACJA 18.09.2016

Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza - cz. II

Jutrznia ku czci Męczenników Międzyrzeckich celebrowana przy kościele we wsi Święty Wojciech pod Międzyrzeczem, modlitewny przemarsz z relikwiami Pierwszych Męczenników Polski do sanktuarium w Międzyrzeczu, a także świadectwa, wykład, dyskusja i na koniec Eucharystia – to skrócie program Pielgrzymki Mężczyzn, która odbyła się 17 września. ​W tym roku słowami przewodnimi pielgrzymki były słowa zaczerpnięte z Listu do Rzymian: „Nie bierzcie wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża”.  
Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza - cz. I

Foto Gość DODANE 17.09.2016 AKTUALIZACJA 18.09.2016

Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza - cz. I

Jutrznia ku czci Męczenników Międzyrzeckich celebrowana przy kościele we wsi Święty Wojciech pod Międzyrzeczem, modlitewny przemarsz z relikwiami Pierwszych Męczenników Polski do sanktuarium w Międzyrzeczu, a także świadectwa, wykład, dyskusja i na koniec Eucharystia – to skrócie program Pielgrzymki Mężczyzn, która odbyła się 17 września. ​W tym roku słowami przewodnimi pielgrzymki były słowa zaczerpnięte z Listu do Rzymian: „Nie bierzcie wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża”.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • MIĘDZYRZECZ
  • PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN
  • SANKTUARIUM PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW POLSKI

Polecane w subskrypcji

  • Różańcowa Szkoła Maryi: Bóg chce naszego zbawienia
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Różańcowa Szkoła Maryi: Bóg chce naszego zbawienia
  • „Bóg dotknął mnie za wstawiennictwem Piera Giorgia Frassatiego”. Rozmowa z ks. Juanem Gutierrezem
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    „Bóg dotknął mnie za wstawiennictwem Piera Giorgia Frassatiego”. Rozmowa z ks. Juanem Gutierrezem
  • „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
  • Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
  • Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
    • Rozmowa
    • Kamil Gąszowski
    Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
  • Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE