Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmagania z finansami

„Nie bierzcie wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża”.

Ten biblijny cytat był kierunkowskazem tegorocznej pielgrzymki, która odbyła się 17 września w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. Gościem specjalnym był Wojciech Nowicki z Chrześcijańskiej Edukacji Finansowej CROWN, który wygłosił konferencję: „Męskie zmagania z finansami”. – Jeżeli masz dość zmagania się z finansami i chcesz żyć w wolności, jak naród wybrany w Ziemi Obiecanej, to uznaj Boga za właściciela tego, co posiadasz, i tego, czego ci brakuje, oraz sam weź odpowiedzialność wiernego zarządcy za stan tego, co posiadasz – mówił Wojciech Nowicki. Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem ks. Marka Rogeńskiego SAC, kustosza sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. – Wszystko, co mamy, jest Bożym darem, łaską: i życie, i powołanie do chrześcijańskiej wiary, i nasz krzyż, czyli wszystkie najtrudniejsze okoliczności życia – mówił ks. Tomasz Gierasimczyk z kurii biskupiej. A co na to wszystko uczestnicy pielgrzymki? – Na pewno nam, mężczyznom, potrzeba takiego zatrzymania jak dziś, żeby z mocą wyznać: „Wierzę!” – przyznał Piotr Chojnacki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma