GN 24/2018 Archiwum

Przejechali 1050 km

– Dla mnie była to okazja do uczczenia wyjątkowej rocznicy i przypomnienie o wielkiej łasce, jaką dostałam na chrzcie św. – zauważa Agata Markiewicz, jedna z 700 uczestników inicjatywy.

Hasło Sztafetowego Rajdu Rowerowego w Strzelcach Krajeńskich brzmi: „1050 km na 1050-lecie chrztu Polski”. – Któregoś dnia rozmawialiśmy z Romanem Gajowczykiem o obchodach rocznicy chrztu Polski. Od słowa do słowa zrodził się pomysł zorganizowania rajdu rowerowego. Tym bardziej że Strzelce Krajeńskie słyną z pięknych tradycji kolarskich – wyjaśnia ks. Łukasz Grzendzicki. – Chcemy w ten sposób podziękować Bogu za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, przypomnieć sobie własny chrzest oraz promować nasz region – dodaje. Na koniec rajdu, który trwał od 16 do 18 września, odbyła się Msza św., a później piknik rodzinny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma