GN 24/2018 Archiwum

Poznać, docenić i pielęgnować

– „Juglans” to po łacinie „orzech”. Skąd taka nazwa? Szukałam symbolu życia, wartości, miłości i płodności. I znalazłam – uśmiecha się Barbara Jasińska z Sulechowa.

Małżeństwem jesteśmy od 2009 roku. Już jako narzeczeństwo marzyliśmy o gromadce dzieci. Jednak czas leciał, a mimo starań nie mogliśmy doczekać się upragnionego maleństwa.

O naprotechnologii dowiedzieliśmy się na początku 2012 roku i postanowiliśmy iść tą drogą z nadzieją, że doprowadzi nas do celu, jakim jest potomstwo. I tak też się stało! Dzięki obserwacji cyklu systemem Creightona, spotkaniom z instruktorką – panią Basią, wizytom u lekarza oraz badaniom i leczeniu według ich zaleceń doczekaliśmy się cudu poczęcia naszego dziecka – to świadectwo Agnieszki i Aureliusza, które znajdziemy na stronie internetowej Ośrodka Troski o Płodność „Juglans”. Położna Barbara Jasińska od 2012 roku jest instruktorem modelu Creightona w naprotechnologii, czyli metodzie monitorowania i oceny zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego kobiety. – Naprotechnologia to nauka, która wykorzystywana jest do rozwiązywania wielu problemów zdrowotnych, których konsekwencją jest niepłodność. Skuteczność leczenia tą metodą jest dużo większa aniżeli w sztucznych technikach wspomaganego rozrodu. W naprotechnologii to 80 procent uzyskania ciąż i urodzenie donoszonego dziecka po przeprowadzonym leczeniu, a w in vitro – tylko 30 procent – wyjaśnia Barbara Jasińska. – Naprotechnologia to nie tylko naprawa procesów biologicznych, ale również dojrzewanie do świadomego rodzicielstwa. Mówimy czasem „twardy orzech do zgryzienia” i jest w tym dużo prawdy, bo trzeba czasu, cierpliwości, wytrwałości, odpowiednich warunków, aby mogło wykiełkować życie, trzeba przebić się przez twardą skorupę problemów – dodaje. Ale wróćmy jeszcze na moment do świadectwa: „Obserwacja cyklu systemem Creightona pomogła nam jeszcze lepiej poznać siebie, poznać swoją płodność, doceniać ją i pielęgnować (…). Polecamy system Creightona wszystkim parom, nie tylko tym starającym się o dziecko, ale również tym, którzy chcą wiedzieć więcej o swojej płodności i kształtować małżeńskie relacje zgodnie z jej naturą” – piszą szczęśliwi rodzice.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma