Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przyjdź na "Noc Organów"

Chcesz zobaczyć organy od środka? Masz niepowtarzalną okazję! To już w najbliższy piątek, 30 września, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie.

Przedsięwzięcie ma przybliżyć tajemnice i ciekawostki, jakie kryją zabytkowe organy Gustawa Heine, które znajdują się w sulechowskiej świątyni. Dlatego każdy będzie mógł nie tylko wysłuchać prelekcji na ich temat, posłuchać ich brzemienia, ale także zobaczyć jak są zbudowane.

- Uczestnicy „Nocy Organów” będą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić wnętrze instrumentu, zbadać poszczególne podzespoły organów, poddawać eksperymentom jego możliwości brzmieniowe, a także zasiąść za kontuarem i wczuć się w rolę organisty - wyjaśnia Leszek Knopp, organista liturgiczny w tutejszym kościele oraz wykładowca Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

Początek nocy organów o 20.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Sulechowski instrument, oprócz Leszka Knoppa, przybliży nam także Adam Olejnik, który jest dyplomowanym organmistrzem.

W programie m.in. prelekcja nt. organów Gustawa Heinze, prezentacja ich strony brzmieniowej, zwiedzanie wnętrza organów, wykład zatytułowany „Organmistrzostwo - zawód ginący?”. Wisienką na torcie będzie koncert.

Wydarzenie organizuje Fundacja „Sonatina” we współpracy z Zakładem Organmistrzowskim „Ars Organum”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama