Nowy numer 2/2021 Archiwum

Apostołowie Miłosierdzia

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II, św. siostry Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki odbyło się 28 września w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żarach.

Uroczystość instalacji relikwii rozpoczęła Msza św., po której odbyło się cotygodniowe nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz ucałowanie relikwii.

- Trwa Rok Miłosierdzia, dlatego sprowadziliśmy te relikwie do naszego kościoła. To trzej wielcy, polscy Apostołowie Miłosierdzia, dzięki którym to orędzie o miłosierdziu dotarło na cały świat. Po dzisiejszej uroczystości, chcemy już od października, poświęcić tym świętym i błogosławionemu poszczególne dni. We wtorki będziemy modlić się za wstawiennictwem św. s. Faustyny, w czwartki z bł. ks. Michałem Sopoćką, a w piątki, podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego za pośrednictwem św. Jana Pawła II. Każde z tych nabożeństw będzie kończyć się ucałowaniem relikwii - tłumaczy ks. Paweł Konieczny, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP.

Instalacja relikwii Apostołów Miłosierdzia w żarskim kościele to ważne wydarzenie dla parafian.

- Wcześniej już mieliśmy relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny. Dziś odbywa się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. ks. Sopoćki. To byli ludzie, dla których kult miłosierdzia był bardzo ważny. Dla mnie on też jest istotny, bo codziennie odmawiam Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wiem, że ta modlitwa jest bardzo skuteczna, bo można przez nią wyprosić wiele łask - mówi Małgorzata Piotrowska.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama