Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wtedy to ma sens

Miłosierdzie to imię Boga – te słowa papieża Franciszka były motywem przewodnim diecezjalnego dnia skupienia dla Parafialnych Zespołów Caritas.

Z osobami wspierającymi na co dzień ubogich na Mszy św. i konferencji spotkał się bp Paweł Socha. – To taki jeden dzień w roku, oprócz rekolekcji adwentowych i wielkopostnych, gdzie chcemy się zatrzymać i formować – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas. – Kościół daje nam bardzo ważną posługę, która rzeczywiście wyraża się w tych słowach papieża: „Miłosierdzie to jest imię Boga”. Ci, do których idziemy z naszą posługą, powinni to w nas odkrywać, bo inaczej to nie ma sensu – dodał.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy