Nowy numer 42/2018 Archiwum

Akatyst ku czci Bogurodzicy

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu zaprasza diecezjan do modlitwy. Czuwanie już w sobotę 15 października.

Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza na Akatyst ku czci Bogurodzicy. Czuwanie odbędzie się w sobotę 15 października.

Maryjny hymn składa się z 24 strof, które wysławiają misterium zwiastowania i wcielenia. Kończą się one na przemian aklamacją „Alleluja” lub „Witaj, Oblubienico Dziewicza!”.

Sama nazwa „akatyst” (starożytny hymn liturgiczny) jest związana z postawą, jaką wierni przyjmują w trakcie tej modlitwy. Greckie słowa „akathidzo” znaczy tyle, co „nie siedzę”, dlatego podczas śpiewu wszyscy zgromadzeni stoją.

Czuwanie rozpocznie się Różańcem o godz. 17.00, na godz. 18.00 zaplanowano Mszę św., a o godz. 20.00 - Akatyst.

Akatyst ku czci Bogurodzicy
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy