Nowy numer 42/2019 Archiwum

Małe rączki, a tak wiele mogą

Kolejny raz miałam okazję uczestniczyć w Spotkaniu Kół Misyjnych w Grodowcu. Co roku mali misjonarze i ich opiekunowie zaskakują mnie swoim zaangażowaniem i wielością podejmowanych przez siebie dzieł.

Liczba akcji ciągle wzrasta, a ich jakość nie spada, ale jest wykonywana z jeszcze większym zapałem. Jak to jest możliwe? Myślę, że wielka moc tkwi w tych małych rączkach, uśmiechniętych buziach i chęci do spełniania dobrych uczynków, ale jeszcze większa siła jest w dziecięcej modlitwie i poświęceniu ich opiekunów. Widać to na każdym kroku, chociażby podczas wspólnej Mszy św., w zaangażowaniu dzieci w niesienie darów połączone z egzotycznym tańcem czy modlitwie wiernych.

Dzieci, ale także ich opiekunowie bardzo cieszą się z tego, że komuś pomagają. Oprócz zbiórek, kiermaszów, zaangażowania w Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci, włączają się też w lokalne i ogólnopolskie akcje, jak na przykład zbiórkę zniczy na Kresy czy akcję „Wylosuj Anioła”.

Mali apostołowie są skromni, mówią, że to, co robią, to niewiele, to tylko małe gesty, które jednak ich bardzo cieszą. Opiekunowie kół też nie poprzestają na samych akcjach i spotkaniach grup. Dbają o swój rozwój i formację, chociażby poprzez dołączenie do Papieskiej Unii Misyjnej.

Takiego zapału i zaangażowania życzę każdemu. Myślę, że od dzieci z kół misyjnych i ich animatorów możemy się wiele nauczyć, chociażby wytrwałości w dążeniu do celu, poświęcania wolnego czasu na czynienie dobra, a przede wszystkim prostej, płynącej z serca, szczerej modlitwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL