Nowy numer 45/2018 Archiwum

Wielkie serce z imionami przejdź do galerii

Aż 118 młodych wolontariuszy wstąpiło w szeregi Szkolnego Zespołu Caritas podczas Mszy św. w parafii pw. św. Stanisław Kostki w Sulechowie.

– Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali oprawę muzyczną oraz przygotowali liturgię: czytania, dary i modlitwę wiernych. W darach przynieśli m.in. świecę i koszulkę Caritas, legitymację SKC, a także duże serce do którego były poprzyczepiane imiona uczniów – relacjonuje Violetta Samociak, opiekuna grupy i katechetka.

– Po kazaniu dyrektora diecezjalnej Caritas, ks. Stanisława Podfigórnego, wolontariusze osobiście odbierali swoje legitymacje oraz identyfikatory.

Natomiast po skończonej Mszy św. nowi członkowie oraz ich rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek – dodaje.

Młodzież na co dzień uczy się w Zespole Szkół w Sulechowie i zrzeszona jest również w założonym przez katechetkę wolontariacie „Jesteśmy dla Ciebie”. – Można powiedzieć, że jest to pewna kontynuacja, ale z tą różnicą, że „Jesteśmy dla Ciebie” skupia się na pomocy niepełnosprawnym dzieciom, a SKC będzie miało szeroki zasięg i będzie ściśle współpracować z parafią. To grupa w pełni sformalizowana o zasięgu ogólnopolskim, co daje nam większe pole działania – zauważa katechetka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy