Nowy numer 48/2020 Archiwum

Cztery wymiary świętowania

"Bądźcie świadkami miłosierdzia!" – to hasło XVI Dnia Papieskiego. Jak co roku w jego obchody włączyła się Akcja Katolicka.

Wspólne świętowanie odbyło się w parafii pw. św. Urbana I w Zielonej Górze. Wzięli w nim udział nie tylko zielonogórzanie, ale także przedstawiciele AK z różnych diecezji.

Podobnie jak w latach poprzednich Dzień Papieski przebiegał w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym artystycznym i charytatywnym.

Spotkanie rozpoczęło się od Koronki do Miłosierdzia Bożego po której Akcja Katolicka zawierzyła się św. Janowi Pawłowi II.

– Św. Jan Paweł II zostawił nam zadanie, aby ogień miłosierdzia siać dalej – wyjaśnia Urszula Furtak, prezes ogólnopolskiej Akcji Katolickiej.

Cztery wymiary świętowania   Uczestnicy mogli wysłuchać wykładu o symbolice obrazu Jezusa Miłosiernego Krzysztof Król /Foto Gość Później uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr Izabeli Rutkowskiej o s. Faustynie, Miłosierdziu Bożym i symbolice obrazu.

– Ten wizerunek doskonale znamy, ale o samej symbolice często nie wiele wiemy. Dlatego chcemy przybliżyć znaczenie i wymowę tego obrazu – tłumaczy prezes.

Po wykładzie odbył się koncert Zespołu Muzyki Sakralnej "Lumen", a na zakończenie Msza św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama