Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pomogą 17,5 tys. najuboższych

Parafialne zespoły Caritas od września wydają żywność dla najbardziej potrzebujących diecezjan.

Wszystko to w ramach Funduszu Europejskiej Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

FEAD zastąpił poprzedni program PEAD, który zakończył się w marcu 2014 roku. Całością zarządza Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a Caritas jest jedną z 4 organizacji pozarządowych wybranych do realizacji projektu.

- W tym roku programem zostanie objętych 17,5 tys. potrzebujących z naszej diecezji - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas. - Program realizowany jest we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który wystawia zaświadczenie osobom potrzebującym takiej pomocy. Później zakwalifikowani do programu zgłaszają się do swojego parafialnego zespołu Caritas po odbiór żywności - mówi.

Wśród artykułów są podstawowe produkty żywnościowe, m.in. mleko, olej, mąka, konserwy, makaron, ryż.

Diecezjalna Caritas będzie wydawać żywność za pośrednictwem 140 PZC, które zgłosiły się do programu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma