Nowy numer 42/2018 Archiwum

Święto Lubuskiej Oświaty

W gorzowskiej katedrze 14 października odprawiona została Msza św. w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.

Eucharystii przewodniczył ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Hołowczak, diecezjalny duszpasterz nauczycieli.

- Dzisiaj spotykamy się, by się wspólnie modlić i do Jezusa Nauczyciela wołać i prosić o to, byśmy my nauczyciele umieli nauczać z Bożą mocą, wielką miłością, otwartością i prawdą. Jak nauczać młodych ludzi, żeby chcieli nas słuchać? Jak z nimi być? Jak do nich mówić i jak ich słuchać? Nie jest to łatwe. Nie trzeba się jednak bać, ale być prawdziwym, a nie sztucznym. Trzeba mieć wiele miłości w sercu i być oddanym swojej pracy - mówił ks. Krzysztof Hołowczak.

Inicjatorką Eucharystii i modlitwy w intencji pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej była Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty.

- Przy różnych okazjach, na przykład Dniu Strażaka czy Dniu Policjanta odbywają się uroczystości świeckie, ale i kościelne. Pracując przez wiele lat w kuratorium, pomyślałam sobie, że nigdy takiej Mszy św. nie było z okazji Dnia Nauczyciela. Modlitwy nigdy za wiele, dlatego chcemy się modlić za nauczycieli i pracowników oświaty, m.in. o siłę i zdrowie dla nich. Chciałabym, by taka Msza św. w tej intencji stała się tradycją i była już co roku odprawiana 14 października - tłumaczyła Ewa Rawa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy