Nowy numer 44/2020 Archiwum

Strategiczne myślenie o życiu

Do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej przyjechali młodzi z całej Polski. A dokładnie przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Wystąpienia specjalnych gości, dyskusje i praca w grupach –  to w skrócie program zjazdu Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która odbyły się od 14 do 16 października w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

– W KSM powinniśmy uczyć się strategicznego myślenia nie tylko w stosunku do planów w organizacji, ale i w stosunku do naszego własnego życia – mówił w homilii na zakończenie obrad asystent generalny KSM ks. Zbigniew Kucharski.

W spotkaniu wzięła udział młodzież i księża asystenci z 25 diecezji z całej Polski.

Podczas spotkania nie zabrakło czasu na prezentacje dotychczasowych i przyszłych działań organizacji.

Jedną z najnowszych inicjatyw KSM jest Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA (www.maika.com.pl). – Dzięki niej dokonuje się prezentacja i wymiana doświadczeń z zakresu duszpasterstwa młodzieży – podkreśla redaktor Łukasz Brodzik.

Strategiczne myślenie o życiu   Zjazd Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archiwum: KSM Na dobre ruszyła też Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa. – Warsztaty są bardzo dobrze przyjmowana przez młodzież i budzą szerokie zainteresowanie. Dlatego będziemy to dzieło kontynuowali w dalszej współpracy z Biurem Prasowym Komisji Episkopatu Polski – podkreśla Ilona Trojnar Przewodnicząca z prezydium KSM.

Z młodymi z całej Polski spotkał się bp Tadeusz Lityński, który zachęcał, aby przenieść piękno, które działo się w życiu Matki Bożej do swojego życia.

W rozważaniach dotyczących przyszłości współpracy KSM z Akcją Katolicką uczestniczyła m.in. prezes ogólnopolskiej AK – Urszula Furtak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama