Nowy numer 46/2018 Archiwum

Krakowiak na finał w Baku

"Mali Gorzowiacy" zwyciężyli na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego w Indonezji.

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego – International Folk Dance Festival „Lets’ dance in Bali - the land of dance”, który odbył się na wyspie Bali w Indonezji. Zespół zajął I miejsce pośród 14 zespołów z całego świata.

– 20-osobowa grupa gorzowskich tancerzy walczyła przez wiele dni o wygraną. Krakowiak okazał się dobrym wyborem na taniec finałowy – wyjaśnia Maria Szupiluk, szefowa zespołu.

ZTL „Mali Gorzowiacy” działa od 1981 w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp., niemal od początku kierują nim Państwo Maria i Krzysztof Szupilukowie.

Zespół mógł uczestniczyć w festiwalu dzięki rodzicom, pomocy finansowej Stowarzyszenia Przyjaciół ZTL „Mali Gorzowiacy”, a także środkom finansowym pozyskanym od sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz z darowizny od Fundacji PGE - Energia z Serca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy