Nowy numer 42/2018 Archiwum

Smak codzienny

W dniu modlitw o świętość kapłani diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w rokitniańskiej bazylice Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej prosili 22 października o łaskę stawania się świadkami Jezusa w świecie.

Modlitwa liturgią godzin, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja ascetyczna i Eucharystia były wołaniem kapłanów o dar świętości. - Dziękujemy za dar naszego osobistego powołania, prosząc jednocześnie, aby było jeszcze wierniejsze Chrystusowi. Potrzebujemy modlitwy i wsparcia, dlatego dzisiaj się spotykamy - powiedział bp Tadeusz Lityński.

Księża z uwagą i skupieniem podjęli refleksję o świętości, która nie oznacza bycia ponad innymi, ale dla innych. Uczeniu się codziennego dawania siebie, ofiarowania przez głębokie włączenie w ofiarę Chrystusa podczas liturgii i stawania się świadkami i głosicielami Chrystusa w świecie. Kapłańska mentalność eucharystyczna jest znakiem, innością i tożsamością, która autentycznością przemawia do zlaicyzowanego świata.

- Nauczanie i życie nie są teorią o Bogu, ale potwierdzeniem życiodajności Ewangelii Jezusa Chrystusa - mówił ks. Jacek Froniewski z Wrocławia.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy