Nowy numer 42/2018 Archiwum

Gospel z kobiecym głosem

„King of kings”, „You are wonderful”, „For Your glory” – to tylko kilka utworów jakie wybrzmiały w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Za nami VI Głogowskie Warsztaty Gospel oraz II Warsztaty Gospel Kids, które odbyły się od 22 do 23 października. – W tym roku jesteśmy zaskoczeni ilością uczestników. Mamy ok. 40 dzieci oraz ok. 50 młodzieży i starszych. Część osób jest zupełnie nowa, ale niektórzy przyjeżdżają od kilku lat, jak chociażby grupa z Gorzowa – wyjaśnia Joanna Biały, organizatorka i szefowa głogowskiego Chóru Gospel „Space of Grace”.

– Co szczególnego w tym roku? Przede wszystkim prowadzący. Chcieliśmy, aby w tym roku poprowadziły je kobiety. Wprawdzie Gabriela Gąsior była u nas już kilka lat temu, ale byliśmy pod ogromnym urokiem jej osoby, wokalu, ale też atmosfery jaką wprowadza podczas warsztatów. Przede wszystkim atmosferę modlitwy i wspólnoty. Druga kobieta prowadząca warsztaty to Fiona Yorke z Londynu, która jest bardzo znana w środowisku gospel – dodaje.

Uwieńczeniem warsztatów był koncert galowy w Miejskim Ośrodku Kultury.

Warsztaty były imprezą towarzyszącą 32 Głogowskim Spotkaniom Jazzowym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy