Nowy numer 25/2018 Archiwum

Po pierwsze komunikacja

"Nauka języka obcego. Chcieć znaczy móc!" – to myśl przewodnia konferencji na którą zaprosiło młodych zielonogórzan KSM.

Skąd pomysł? – Dbamy o formacje młodzieży w wielu aspektach ich życia. Dlatego też zachęcamy młodzież, aby uczyła się języków obcych. Chociażby ostatnie ŚDM pokazały jak ta znajomość jest niezbędna także do dzielenia się wiarą – podkreśla Łukasz Brodzik, rzecznik ogólnopolskiego

Konferencję poprowadził dr Marek Kuczyński, którego zdaniem każdy może nauczyć się języka angielskiego. Dlaczego więc mamy takiego problemy? – Bez ćwiczenia poszczególnych sprawności słuchania, mówienia itd. nie będziemy w stanie się komunikować nawet jeśli nauczymy się 40 tys. słów i wszystkich czasów. Dzisiaj chcemy to pokazać, aby nie ładować do głowy na siłę dużo nowych rzeczy, ale używać to, co już umiem – zauważa wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego.

O efektywnym nauczaniu mówiła także dr hab. Joanna Zawodniak, która podkreśla, że w nauce języków obcych warto łączyć metody tradycyjne z niekonwencjonalnymi. – Tradycyjne metody wbrew pozorom są również bardzo istotne. Także podstawową rolę pełni cały czas nauczyciel. Ale jest oczywiście zwrot w kierunku metod niekonwencjonalnych, które kładą nacisk na odkrywanie przez ucznia języka. Stawiałabym na taką zabawę słowem i językiem oraz własne poszukiwania – zauważa prelegentka.

– Oczywiście za pośrednictwem nauczyciela, który nie powinien być tylko kontrolerem, ale bardziej przewodnikiem ucznia – dodaje.

Konferencja odbyła się na Uniwersytecie Zielonogórskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma